Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

SUDOR INSTRUCTOR

GFT CRAIOVA S.R.L.
2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ca ocupant al acestei poziții îndepliniți sarcini specifice în domeniul școlii de sudură și supravegherii sudurii, conform regulamentelor, având în vedere standardele valabile pentru formare și procesele de sudură.
Experiență solidă în domeniul sudurii.
Abilități excelente de comunicare și prezentare.
Capacitatea de a instrui și de a motiva personalul.
Cunoștințe solide despre diferitele tehnici de sudură și tipurile de materiale.
Elaborarea și prezentarea cursurilor teoretice și practice privind procedeele de sudură, siguranța la locul de muncă și utilizarea echipamentelor specifice.
Evaluarea performanțelor studenților și oferirea feedback-ului necesar pentru îmbunătățirea abilităților de sudură

Descrierea jobului

Dezvoltarea și implementarea programelor de instruire pentru personalul nou și existent în domeniul sudurii.
Furnizarea de instrucțiuni practice și teoretice privind tehnicile de sudură, procedurile de siguranță și utilizarea echipamentelor.
Supervizarea și evaluarea performanței sudorilor în timpul procesului de instruire.
Identificarea nevoilor de instruire și elaborarea planurilor de dezvoltare a competențelor pentru personalul din cadrul departamentului de producție.
Asigurarea respectării standardelor și procedurilor de sudură în conformitate cu specificațiile tehnice.
Colaborarea cu departamentul de producție pentru identificarea și rezolvarea problemelor legate de procesul de sudură.
Menținerea documentației și a rapoartelor de instruire actualizate.
Implementarea și aplicarea cosecventă a aspectelor monitorizării operațiunilor de sudură (mașini de sudură, materiale auxiliare pentru sudură, pregătirea îmbinărilor
Asistență acordată sudorului supraveghetor pentru respectarea standardelor, reglementărilor și cerințelor clienților legate de producție

Descrierea companiei

In 2023 Gothaer Fahrzeugtechnik GmbH entered the Romanian market, through the estabilishment of GFT Craiova Srl. GotGothaer Fahrzeugtechnik GmbH is a manufacturer, founded in 1883, based in Gotha, Germany, witch produces steel lattice components. The Romanian subsidiary, GFT Craiova will focus on steel lattices for mobile cranes.The company will perform welding, sand blasting, painting and delivers the final lattices directly to the Group's clients.

Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024