Gratis

Copywriter

CALIFORNIA FITNESS ROMANIA SRL
1 poziție

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Copywriter talentat!

Ești pasionat de puterea cuvintelor și vrei să faci parte dintr-o echipă dinamică de marketing? Ai experiență în crearea de conținut captivant și ai o abordare creativă în comunicare? Atunci te căutăm pe tine! Aşteptăm CV-ul tău pe adresa raluca@calivita.ro.

Descrierea jobului

Ce vei face:

Scrierea de conținut captivant. Vei fi responsabil de crearea de texte persuasive și conținut atrăgător pentru online şi offline: blog, campanii de email marketing, postări pe rețelele sociale, brief influenceri și alte materiale.

Participarea la strategia de conținut. Vei fi implicat în planificarea și implementarea strategiei de conținut a brandului, stabilirea calendarului editorial, ajutând la identificarea temelor cheie și a tendințelor relevante pentru publicul nostru.

Analiza performanței: Vei monitoriza și evalua performanța conținutului creat, folosind date și analize pentru a optimiza și îmbunătăți continuu campaniile noastre de comunicare online.

Research continuu. Vei fi responsabil cu cercetarea audienței țintă pentru a înțelege preferințele, nevoile și comportamentele acestora.

Cerințe:
Experiență demonstrată în copywriting și crearea de conținut online
Abilități excelente de comunicare și atenție la detalii.
Cunoştinţe aprofundate de SEO pentru WordPress
Creativitate și capacitatea de a livra rezultate de calitate într-un mediu dinamic.

Ce oferim:
Salariu competitiv
Bonusuri de performanţă
Transport asigurat
Asigurare medicală privată
Sistem de lucru hibrid (remote şi la birou)
Oportunități de creștere profesională

Inspirăm oamenii să trăiască cea mai bună viaţă posibilă. Calivita este o companie de vânzări directe prezentă în zeci de ţări care, în aproape trei decenii de la înfiinţare, a creat o comunitate extraordinară, formată din sute de mii de oameni implicați, preocupați de sănătate și conștienți de importanța prevenției şi de faptul că alegerile pe care le fac influenţează longevitatea şi calitatea vieţii.

Produsele de o calitate excelentă, manufacturate conform celor mai stricte standarde existente la nivel global, sunt apreciate de consumatorii responsabili, dornici să ofere familiilor lor ceea ce este mai bun în materie de nutriţie inteligentă, cosmetice naturale cu certificare organică, produse ecologice de curăţenie.