Gratis

Tehnician Service - Baia Mare/Bacau

Beko Romania
2 poziții

Candidatul Ideal

Beko Romania este in cautarea Tehnician Service care sa se alature echipei noastre. Daca esti o persoana ambitioasa, cu abilitati tehnice, dispusa sa ofere suport in livrarea serviciilor de inalta calitate clientilor nostri, atunci aceasta oportunitate este pentru tine!

Candidatul ideal:
  • Studii medii, profil tehnic;
  • Abilitati de planificare, organizare si monitorizare;
  • Abilitati de comunicare si atitudine orientata catre client;
  • Capacitate de lucru cu termene limita;
  • Cunostinte din zone tehnice: electrica, mecanica, frigotehnie, electronica sau IT;
  • Permis auto categoria B;
  • Disponibilitatea de a se deplasa in aria desemnata.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Instalarea, depanarea, mentenanta produselor din portofoliul companiei;
  • Realizarea sarcinilor de lucru cu simtul raspunderii si respectarea procedurilor ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄de lucru;
  • Asigurarea calitatii lucrarilor si respectarea termenelor de executie;
  • Colaborarea eficienta cu colegii si interactiunea cu clientii intr-un mod profesionist.

Beneficii:
  • Tichete de masa;
  • Prima de vacanta;
  • Prima de Paste, Craciun, 1 Iunie si Ziua Frigotehnistului;
  • Bonus in functie de performanta;
  • Programe de training si pregatire;
  • Posibilitatea de achizitionare de produse cu discount;
  • Asigurare de viata;
  • Dezvoltare profesională într-o companie multinationala.

Program: 09:00-17:30 (Lu-Vi)

Etapele procesului de recrutare:
→ Interviu Recruiter → Interviu Team Leader / Manager → Oferta

Beko România, liderul pieței de electrocasnice din țară, care deține brandurile Arctic, Beko și Grundig, este parte a companiei Beko și reprezintă un pilon al inovației și sustenabilității în domeniu.

Începând cu anul 2002, compania-mamă a investit în România peste 350 de milioane de euro în dezvoltarea capacității de producție, dar și în noi tehnologii sau sisteme moderne de management al producției. Aliniată cu valorile globale ale grupului, Beko România pune în centrul acțiunilor grija pentru mediu și comunitate. Fericirea și satisfacția angajaților sunt la baza produselor și serviciilor noastre, care la rândul lor conduc la clienți mulțumiți, operând sub deviza brandului de angajator ”feels like home”. Acest Employer Value Proposition definește coeziunea internă a echipei și face trimitere la acel sentiment de familie și apartenență, pe care îl valorificăm cu tărie.

Beko deține în România două dintre cele mai mari fabrici de electrocasnice din Europa continentală- fabrica de la Găești unde au fost produse până în prezent peste 44 de milioane de aparate frigorifice și fabrica de mașini de spălat din Ulmi, prima fabrică Industry 4.0 din România, dotată cu cele mai recente tehnologii în materie de robotizare, inteligență artificială, machine learning și automatizare a proceselor, care are o capacitate de producție de 2,2 milioane de unități pe an. Mai mult, fabrica Beko de la Ulmi este singura unitate de producție Industry 4.0 a grupului care a primit din partea Forumului Economic Mondial (WEF) statutul de Sustainability Lighthouse, în semn de recunoaștere a performanțelor sale în materie de sustenabilitate. În prezent, 84% din producția totală din fabricile de la Găești și de la Ulmi este exportată în peste 80 de țări.

Succesul Beko România este rezultatul muncii unei echipe puternice, dedicate și experimentate. Cultura organizațională este fundamentată pe respect reciproc, mândria de a fi inova și pasiunea pentru creștere. Promovăm o cultură incluzivă, care valorifică diversitatea și promovează egalitatea de gen, atrăgând totodată atenția și interesul generației Z.

Angajamentul pentru sustenabilitate se reflectă în numeroase proiecte interne și externe, inclusiv participarea la evenimente eco-friendly. Bunăstarea angajaților este prioritizată prin proiectul Arctic WellCare Journey, care oferă activități lunare și promovează includerea tuturor nivelurilor de personal. Investițiile în învățare și dezvoltare includ formarea de traineri interni pentru contribuția globală. În plus, angajamentul îndelungat față de diversitate, echitate și incluziune este susținut prin programe precum Arctic Women Community și formarea unui comitet local DEI, reflectând implicarea la nivel global și local în strategii de DEI.