Gratis

Sef de Santier / Inginer Constructii - Italia

PRO CONECT SRL
1 poziție

Candidatul Ideal

Sef de Santier / Inginer Constructii - Telecomunicatii in Italia
  • Absolvent al Facultatii de Constructii / Telecomunicatii sau inginer cu experienta in coordonarea de echipe in constructii civile minim 2 ani;
  • Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, cu capacitatea de rezolvare prompta a problemelor si de prioritizare a obiectivelor tinta planificate;
  • Abilitati de comunicare, spirit de echipa si capacitate de adaptare;
  • Disponibilitatea de a lucra pe teren;
  • Limba italiana la nivel mediu;
  • Permis de conducere cat. B obligatoriu;

Descrierea jobului

UNDE ANGAJĂM: Italia.
Domeniul de activitate: Telecomunicatii / Constructii
  • Supravegheaza si coordoneaza echipele in executia infrastructurii subterane si a retelelor de telecomunicatii de fibra optica (aerian/subteran)
  • Mentinerea legaturii cu seful ierarhic si cu beneficiarul in ceea ce priveste procesul de constructie;
  • Planifica, organizeaza si monitorizeaza intreaga activitate din santier si raspunde de rezultate, de calitatea lucrarilor si de incadrarea in termenele de executie stabilite;
  • Studiaza planurile si proiectele si asigura punerea lor in aplicare;
  • Intocmeste necesar de materiale pentru santier si lansarea de comenzi;
  • Responsabil cu asigurarea utilajelor si sculelor necesare activitatii din santier, supravegheaza exploatarea si intretinerea acestora;
  • Participa impreuna cu beneficiarul la verificarea calitatii lucrarilor executate, conform procedurilor tehnice de control al calitatii;
  • Pregateste informatiile necesare intocmirii situatiilor de lucrari zilnice si lunare;

Beneficii oferite:
  • Un pachet salarial si de beneficii atractiv
  • Cazarea la santierele din Italia;
  • Autoturism de serviciu ;
  • Transport de la locul de cazare la santier.

Pro Conect este unul din liderii nationali in domeniu servicilor de constructie a retelelor de telecomunicatii cu un numar de peste 500 de angajati si cu activitati desfasurate in Romania, Germania ,Marea Britanie si Italia. Principalii clienti pentru care oferim servicii sunt, Orange Romania, Vodafone Romania, Virgin Media UK , si Soli Germany.
Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Mai 2024