Gratis

OPERATOR DOZARE CONDIMENTE

ROLLIT PRODIMPEX S.R.L.
1 poziție

Candidatul Ideal

Studii medii

Experienta in domeniul industriei alimentare reprezinta un avantaj.

Abilități de comunicare și colaborare eficiente, capacitate rapida de invatare.

Corectitudine, responsabilitate si determinare in indeplinirea sarcinilor trasate.

Atestatul de stivuitorist constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitate principala: asigura manipularea si cantarirea materiilor prime necesare pentru fiecare lot de fabricaţie, in conformitate cu retetele de produs si standardele de calitate si siguranta a alimentului

Opereaza echipamentele de dozare conform instructiunilor specifice

Colaboreaza permanent cu echipa de productie pentru menținerea unui flux de lucru eficient si asigurarea atingerii obiectivelor de productie stabilite

Executa activitati de gestionare si depozitare a materiilor prime (receptia cantitativa a materiilor prime, plasarea acestora astfel incat spatiul de depozitare sa fie utilizat eficient, identificarea prin etichetare)

Monitorizeaza permanent nivelul stocului de materii prime existent în depozit.

Raporteaza sefului ierarhic orice abatere sau disfunctionalitate constatata.

Respecta standardele de igiena, de calitate si siguranta a alimentului.

Beneficii:
Spor de productie
Tichete de masa (40ron/zi lucratoare)
Bonusuri de sarbatori
Decontare transport
Posibilitate de cazare pentru persoanele din provincie

Din 1994, ROLLIT Prodimpex srl dezvoltă concepte de produse inovatoare și formule de ingrediente personalizate pentru companiile de procesare a cărnii. Acum este unul dintre cei mai mari producători, importatori și distribuitori de ingrediente alimentare, în special pentru produse din carne, din regiune. Pe parcursul anilor, pe baza experienței tehnologice, a cercetării științifice interne și externe, echipa noastră a dezvoltat produse și soluții create de clienți care ne ajută să devenim cunoscuți ca: Producător de amestecuri funcționale de ingrediente alimentare Producator de arome si amestecuri gustoase de condimente Furnizor major de proteine, fibre și alte ingrediente de calitate alimentară Partener cu suport tehnic și optimizarea rețetelor Creator de concepte inovatoare de produs.