Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Operator calculator pentru procesare/scanare documente

S.C.CCS CONTENT CONVERSION SPECIALSITS ROM
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Persoana deschisa si flexibila, cu studii medii sau superioare;
  • Grad ridicat de adaptabilitate si invatare activa, putere concentrare si atentie pe detalii;
  • Viteza ridicata in lucrul cu calculatorul;
  • Cunostinte minime de limba Engleza;
  • Experienta intr-unul din urmatoarele posturi poate fi considerata avantaj: operator scanner formate mari (echipamente tip Zeutschel, Bookeye, Qidenus, WideTek or similar), game tester, tehnoredactare, dactilografiere, corectie text, introducere date.

Descrierea jobului

Angajam operator calculator pentru procesare/scanare documente. Candidatul trebuie sa corecteze rezultatele unei analize automate efectuate de calculator pe un set de documente scanate. Corectura consta in editare/introducere text, clasificarea blocurilor de pe o pagina (text, titlu, ilustratie, etc.), corectarea structurii ierarhice a unui document (cuprins, ierarhie de capitole, articole, etc), procesarea imaginilor scanate (eliminare zgomote, deskew, etc.), crearea rapoartelor de calitate, etc.
Post "project based" pe o perioada de 3-6 luni cu posibilitate de prelungire;

Beneficii:
Program flexibil si optiune de part-time
Bonuri de masa si abonament la clinica privata de sanatate
Salariu motivant
Mediu de lucru placut, sustinere si motivare, extra-activitati

Descrierea companiei

Membri ai grupului CCS Content Conversion Specialists (Germania), furnizor de solutii de conversie, digitizare si extragere de continut din documente istorice si moderne, in scopul conservarii si punerii la dispozitia publicului larg.

Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024