Gratis

Lucrator Depozit Travel Free - Vama Veche

HEINRIG IMPEX SRL FILIALA BUCURESTI
1 poziție

Candidatul Ideal

Ce abilitati ar trebui sa ai?
  • Minim studii medii finalizate;
  • Experienta minim 2 ani pe un post similar;
  • Cunostinte operare Microsoft Office (Word, Excel, etc);
  • Flexibilitate;
  • Abilitati organizatorice si atentie la detalii;
  • Spirit de echipa;
  • Integritate fizica si morala;
  • Usurinta in manipularea fizica si ordonarea obiectelor in mediul profesional, ordonat, eficient, spirit practic;
  • Permis conducere categoria B;

Descrierea jobului

Ce ar trebui sa faca lucrator nostru de depozit?
  • Realizeaza activitati specifice din cadrul depozitului
  • Gestionarea activitatii de transport intern al produselor din depozit catre magazin
  • Respecta termenelor de pregatire a comenzilor de produse, in functie de termenele de livrare solicitate;
  • Se asigura de existenta si corectitudinea tuturor documentelor de intrare / iesire;
  • Asigura integritatea stocului de produse din depozit;
  • Monitorizeaza operarea in sistemul de evidenta informatica al societatii a miscarilor de produse din depozit;
  • Raspunde de corectitudinea inventarelor, de corectitudinea datelor si informatiilor pe care le introduce in sistemul de evidenta informatica al societatii;
  • Asigura gestiunea informatizata a stocurilor;
  • Participa la activitatile specifice depozitului (receptia marfurilor, aranjarea marfurilor, etichetare, pregatirea comenzilor si verificarea livrarilor);
  • Asigura pastrarea materialelor pe sortimente, tipuri si dimensiuni, in conditii corespunzatoare;
  • Elibereaza marfurile in baza notelor de comanda aprobate;
  • Ia masuri de mentinere a stocurilor in limitele optime;
  • Organizeaza si mentine curatenia in spatiile de depozitare si in locurile de primire si livrare a marfii;
  • Organizeaza spatiul in vederea depozitarii produselor pe categorii, precum si optimizarea fluxului de depozitare;
Ce iti oferim?
  • Transport Platit
  • Pachet salarial competitiv
  • Tichete de masa -30 lei/zi
  • 13 salarii/an
  • Asigurare medicala la clinici private
  • Prima de Paste si Craciun
  • Mediu placut de munca
  • Stabilitate profesionala

Descrierea companiei

Cine suntem?

Suntem o companie cu capital 100% german specializata in distributia si comercializarea unei game diverse de produse reprezentative pentru cele mai renumite case producatoare de bauturi alcoolice, tigarete, dulciuri, parfumerie, produse cosmetice si accesorii.

Incepand din anul 1997 ne-am consolidat pozitia de la an la an, pe un segment specific de piata, cel al activitatii de duty-free si travel retail. Am dezvoltat solutii eficiente atat pentru canalul de distributie cat si in retail, in prezent reteaua noastra numara 15 magazine situate la granita, in porturi si zone libere. Echipa Heinrig a evoluat odata cu compania atingand in prezent 163 de persoane.

Motorul nostru "german" a fost si este compania Gebr. Heinemann, Hamburg care administreaza cu succes o afacere de familie de mai bine de 125 de ani. Intregul sprijin si increderea primite din partea "familiei" Heinemann sunt definitorii in evolutia noastra ascendenta.
Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 8 Mai 2024 Expiră 10 Mai 2024