Gratis

Assistant Team Leader

DELIVERY SOLUTIONS
10 poziții

Candidatul Ideal

Ce ar trebui să ai?
  • Experiență relevantă în coordonarea unei echipe de manipulanți marfă;
  • Bune abilități dе coordonare, organizare, interacțiune cu angajații;
  • Experiență anterioară în industria curieratului / transportului (reprezintă un avantaj);
  • Rezistentă la stres, la activități ce presupun mișcare continuă, mobilitate etc.;
  • Respectarea politicilor si procedurilor transmise de Team Leader;
  • Flexibilitate și adaptabilitate la schimbări;
  • Disponibilitate pentru a lucra în depozit pe tura de noapte;
  • Cunoașterea pachetului MS Office la nivel mediu;
  • Seriozitate și responsabilitate;
  • Permis cat. B + mașină.

Descrierea jobului

Ce ar trebui să faci?
  • Coordonarea unei echipe de minim 10 - maxim 40 colegi;
  • Verificarea corectitudinii datelor din sistem;
  • Pregătirea rapoartelor specifice in Excel;
  • Training pentru angajatii noi și evalurea acestora;
  • Alocarea personalului pe activitate la indrumarea Coordonatorului de echipă;
  • Verificarea și distribuirea credentialelor de autentificare în sistemul local;

Cu ce vine jobul la pachet?
  • Abonament pentru servicii medicale;
  • Oportunitatea de a crește profesional într-un ritm accelerat.
  • Un pachet salarial motivant;
  • Card de combustibil;
  • Salariu fix + tichete de masă.

Locatii & Program - HUB-uri Logistice
Hub Central: Rudeni, Soseaua de Centura 32A
Program de lucru in ture de 8 ore + o ora pauza.

Hub Oversize: Joita, GR
Program de lucru (19:00-04:00)

Hub Sibiu: Str. Stefan cel Mare nr 197 A, Sibiu
Program de lucru in tura de noapte, de luni pana vineri.

Descrierea companiei

Cine e Sameday?

Ce facem noi? Oferim servicii de curierat de calitate și construim cea mai mare rețea de lockere la nivel național. În prezent, expedierile Sameday sunt procesate în cele două Hub-uri logistice de lângă Chitila și Sibiu.

Am intrat pe piața de curierat în 2007, iar acum suntem unul dintre principalii jucători din piața românească. Investind masiv în tehnologie, am devenit una dintre companiile de încredere cu cea mai accelerată creștere. Fiecare experiență prin care trecem este un prilej pentru a învăța cum să devenim mai buni și, pentru că ne dorim să creștem alături de clienții noștri, am deschis drumul transparenței în curierat.

Viziunea și cultura noastră antreprenorială este legată de inovație, de dorința de evoluție și dezvoltare. De aceea asigurăm echipei noastre tinere și determinate un mediu de lucru plăcut și dinamic, precum și tot sprijinul de care are nevoie pentru ca fiecare dintre noi – și toți împreună – să creștem frumos, să fim mai buni în fiecare zi.

Dacă valorile și misiunea Sameday sunt apropiate de ale tale și ai încredere că poți pune umărul la realizarea lor, te așteptam în echipa noastră.