Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

ASISTENT MANAGER

ECO NETWORK INDUSTRY SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Titularul postului are rolul de a asigura conducerii firmei asistenţă managerială. ​Postul necesită onestitate şi etică. Postul necesită atenţie la detalii şi inteligenta în finalizarea sarcinilor. Trebuie sa fii un profesionist pe care ceilalţi se pot baza, serios şi care îşi respectă obligaţiile. Postul necesită cooperare cu ceilalți membri ai echipei.

Dacă ești o persoană cu bune abilități de comunicare, planificare, organizare si dacă îți place să relaționezi cu oamenii, jobul de asistent manager este potrivit pentru tine. Rolul tau este să preiei din activitatile directorului general, sa le gestionezi si să le organizezi, mizând în același timp pe o comunicare bună cu acesta, cu echipa si cu clientii companiei.

Vei lucra intr-o companie cu deschidere la voie buna, intr-un mediu placut unde vei gasi colegi tineri, motivati sa te ajute sa te adaptezi si sa faci parte din echipa noastra.

Descrierea jobului

In compania noastra postul de Asistent Manager este unul foarte complex, care pe langa atributiile obisnuite de gestiune administrativa/secretariat, locul de munca include si activitati specifice domeniului de gestiune si cunoastere a domeniului de activitate privind protectia mediului.

Atributii principale:
  • Urmăreşte agenda Directorului General si stabileşte împreună cu acesta programul zilnic al activităţilor care revin fiecarui departament
  • Păstrează legătura permanentă între Directorul General, celelalte departamente si clienti
  • Redactează oferte/contracte si mentine legatura cu clientii actuali la standarde de calitate care să asigure imaginea pozitivă a firmei
  • Centralizeaza, intocmeste si gestioneaza documentele specifice urmarind continuitatea documentelor transmise
  • Intocmeste raportari catre Agentia de Protectie a Mediului
  • Tine evidenta stocurilor de produse
  • Tine evidenta facturilor si incasarilor
  • Intocmeste situatii/prognoze la solicitarea conducerii
  • Urmăreşte modificările apărute şi asigură actualizările necesare
  • Sesizează şi propune corecţii/metode de armonizare şi simplificare a normelor interne
  • Participă activ la problemele legate de proiectele noi si de cele in desfasurare
  • Arhivează documentele pe criterii care să permită o identificare eficace şi acces rapid la informaţii
Legat de activităţile specifice, candidatul ideal răspunde de:
  • Transmiterea integrală şi în timp util a informaţiilor către Directorul General
  • Păstrarea în ordine a tuturor documentelor specifice activitatii firmei
  • Calitatea si acuratetea documentelor pe care le centralizeaza/redactează si le transmite
  • Transmiterea completă şi corectă a documentelor către destinatarii adecvaţi (manageri, colegi, clienti)
  • Păstrarea confidenţialităţii datelor la care are acces
Autoritatea postului:
  • Are acces la toate normele şi procedurile elaborate în firmă şi face propuneri de optimizare a acestora
  • Preia din activitatile Directorului General si are acces la informaţii specifice activităţii
  • Reprezintă Directorul General în vederea planificării şi organizării activitatii companiei
  • Menţine in permanenta legătura între conducere şi clientii firmei.
Cerinte:
  • Cunostinte bune in managementul documentelor si MS Office
  • Cunostinte in utilizarea calculatoarelor pentru a introduce date sau a procesa informaţii
  • Abilitati in obţinerea informaţiilor: recepţionarea şi obţinerea din surse diverse a informaţiilor necesare.
  • Abilitati privind principiile şi procesele legate de serviciile pentru clienţi şi personalul firmei
  • Abilitati de prioritizare a activității și respectare a termenelor limită
  • Abilitati in gestionarea situațiilor imprevizibile

Descrierea companiei

Eco Network Industry este o societate romaneasca infiintata in anul 2008, cu o experienta de peste 10 ani pe piata de profil din Romania, fiind autorizata in colectarea, transportul, depozitarea, valorificarea si tratarea/eliminarea deseurilor periculoase si nepericuloase. Compania este autorizata de Ministerul Mediului si Dezvoltarii Durabile in vederea recuperarii selective a deseurilor. Astfel, societatea a devenit una dintre cele mai dinamice companii din zona Moldovei, contribuind la indeplinirea acestor noi responsabilitati in ceea ce priveste managementul deseurilor.

www.econetwork.ro

Publicat 8 Mai 2024 Reactualizat 8 Mai 2024 Expiră 7 Iun. 2024